עושה כרצונו הבימה 2018/19 – כרטיסים, הנחות ולוח הצגות

עושה כרצונו – כרטיסים מוזלים ולוח הצגות 2018

הסיפור המצמרר של אסתי ויינשטיין שעזבה את חסידות גור ונותקה מילדיה ולבסוף שמה קץ לחייה, מקבל גרסה בימתית מרתקת בתיאטרון הבימה בכיכובה של אסנת פישמן. ההצגה עושה כרצונו תגיע לערים רבות ברחבי הארץ בחודשים הקרובים ב-2018/19. אז כמה עולים הכרטיסים? מה אמרו המבקרים? ואיך תשיגו כרטיסים מוזלים? אתר "קצת תרבות" עם כל הפרטים.

ההצגה המדוברת של תיאטרון הבימה "עושה כרצונו" שעלתה לבימות בתחילת 2018 ומבוססת על חייה המצמררים של אסתי ויינשטיין, ממשיכה לרוץ גם בחודשים הקרובים בתיאטרון הבימה בתל אביב ובערים נוספות ברחבי הארץ. בעמוד הבא, תוכלו להתעדכן בלוח ההצגות של המחזה ובמידע על רכישת כרטיסים מוזלים בהנחה משמעותית.

עושה כרצונו – לוח הצגות 2018/2019

להלן לוח ההצגות המלא והמעודכן של ההצגה "עושה כרצונו" ברחבי הארץ בחודשים הקרובים:

הצגה תאריכים מיקום מחיר כרטיסים
עושה כרצונו 28 באוקטובר 2018 היכל התרבות מודיעין 126 ש"ח רכישת כרטיסים
עושה כרצונו 11 בנובמבר 2018 תיאטרון הבימה 91 ש"ח רכישת כרטיסים
עושה כרצונו 12 בנובמבר 2018 תיאטרון הבימה 91 ש"ח רכישת כרטיסים
עושה כרצונו 29 בדצמבר 2018 תיאטרון הבימה 96 ש"ח רכישת כרטיסים
עושה כרצונו 30 בדצמבר 2018 תיאטרון הבימה 96 ש"ח רכישת כרטיסים
עושה כרצונו 7 בינואר 2019 תיאטרון היהלום ר"ג 81 ש"ח רכישת כרטיסים

עושה כרצונו – כרטיסים מוזלים והנחות

מחיר הכרטיסים להצגה עושה כרצונו עולים החל מ-128 ש"ח לכרטיסים הזולים ביותר בקופות הבימה אך באתר הבא ניתן למצוא כרטיסים מוזלים בהנחה משמעותית ביותר של החל מ-66 ש"ח בלבד. תוכלו למצוא את הפרטים המלאים בקישורים המופיעים ליד כל מופע בטבלה שלמעלה.

קשה לשכוח את סיפור חייה העגום של אסתי ווינשטיין, אמא ל-7 ילדים שהחליטה באומץ רב לעזוב את חסידות גור הקיצונית ולפתוח בחיים חדשים ונורמליים אך נאלצה להתנתק מ-6 מתוך 7 ילדיה בעקבות המשטר הקפדני והקשוח של החסידות הקיצונית. ווינשטיין, לא יכלה להמשיך עם המצב הקשה והחליטה לשים קץ לחייה כשהיא בת 50 בלבד. לפני מותה, היא הספיקה לכתוב את הספר "עושה כרצונו" שעליו מבוססת ההצגה החדשה בהבימה.

ההצגה מגוללת את קורותיה של ווינשטיין כשהיא מנסה לדחוס את כל הסיפור לכשעתיים מלאות אמוציה ורגשות כשהיא נאלצת להתמודד מול החברה החרדית ממנה היא באה ומול הקושי בניתוק בנותיה ממנה. בתפקיד הראשי של ההצגה, מגלמת את ווינשטיין (דסי) השחקנית אסנת פישמן יחד עם יואב דונט המגלם את בעלה של דסי ויגאל שדב המגלם את הרב המשגיח של החסידות.

המחזה נכתב ע"י מוטי לרנר המבוסס כמובן על הספר שכתבה ווינשטיין ועל הבימוי אחראית הבימאית איה קפלן. עוד שחקנים המשתתפים בהצגה: אורנה רוטברג, מורדי גרשון, אוראל מאור, סיוון מסט, נטע טרוים, חן בר, נוהר קורן, מאי מלר ואלינור וייל.

עלילת ההצגה עושה כרצונו, מספרת על דסי (אסתי ווינשטיין) ויעקב – זוג נשוי מחסידות גור. כמו זוגות רבים אחרים במגזר, הבעל יעקב, מחליט לגזור על עצמו ועל אשתו דסי חיי פרישות קיצוניים, זאת, בעזרתו של הרב שלו הרב זילבר. אך דסי בניגוד לנשים רבות אחרות בחסידות, נרתעת מחיים מסוג זה והיא אף מחזיקה בשאיפות עצמאיות משלה מחליטה לצאת ממעגל החיים הקיצוני אליו נכנסה.

אמה של דסי אהובה, מנסה לשכנע את דסי ליישר קו עם רצונותיהם של בעלה והקהילה הקיצונית, אך דסי נשארת בשלה במיוחד כאשר היא רואה כיצד אמונתו של אחיה חיים בקהילה ובאלוהים מתערערת ובעצמה, וככל שהיא ממשיכה את המחשבות העצמאיות שלה, כך היא נשארת עיקשת לצאת ולהתנתק מהקהילה אך נאלצת לעבור מסכת ייסורים והשפלות מצד הקהילה ומשפחתה.

עושה כרצונו ביקורת – מה חשבו המבקרים?

ניתן לומר כי ההצגה "עושה כרצונו" היא אחת ההצגות המומלצות ביותר בקרב המבקרים ב-2018 שרובם ככולם קבעו כי מדובר בהצגה חשובה מאין כמוה שמציגה את הבעיות בחברה החרדית הסגורה אל מול החברה החילונית הפתוחה. השחקנים, הבימוי והמחזה וגם התפאורה, זכו למחמאות רבות מצד כל המבקרים באתרי החדשות המובילים ברשת.

באתר וואלה, זכתה ההצגה לשבחים רבים וקיבלה גם מחמאות על המעבר הנכון והמדויק מהספר להצגה – מעבר שלא תמיד מצליח במקרים אחרים. גם הביקורת באתר Ynet ציינה את חשיבותו של הנושא והמסר שיוצא בסיום ההצגה.כך למשל סיכמו את ההצגה במשפט הבא: "זהו מפגן של ריאליזם. כזה שצובט במקומות הפנימיים ביותר, ממסגר חיים שלמים אל תוך פחות משעתיים. שעתיים שבמהלכן הצופה כמו צולל אל תוך מים אפלים ועמוקים, ובסופן עולה באחת ומנסה להסדיר נשימה".

אתר "קצת תרבות" ממשיך להציג לכם מידע על ההצגות הטובות והפופולריות בארץ. אתם מוזמנים לקרוא באתר על הצגות מומלצות נוספות כמו פרידהאורסטיאהקח את אבא שלך ולך לעזאזל, מיקה שלי, השקר, רודף העפיפוניםזרים מושלמים, המלך לירהתקווה, לילה אחד באפרילמרי פופינס, שבעה, אנשים, מקומות ודברים, מאחורי הגדרסוס אחד נכנס לבר, סימני דרך, לוליטה ז'אן ד'ארק ועוד.

עושה כרצונו הבימה 2018/19 – כרטיסים, הנחות ולוח הצגות
4.9 (98.92%) 74 votes

נשמח לשמוע את דעתכם

Your email address will not be published.

דילוג לתוכן