האופרה אידומנאו של מוצרט תעלה באופרה הישראלית בינואר 2020 – כל הפרטים!

האופרה אידומנאו של מוצרט תגיע לישראל בינואר 2020 - כל הפרטים!
האופרה אידומנאו של מוצרט תגיע לישראל בינואר 2020 - כל הפרטים!

האופרה הישראלית תעלה בחודש ינואר 2020 את האופרה המפורסמת והדרמטית של מוצרט "אידומנאו" על מלך כרתים שנאלץ להקריב את בנו. במה מדובר? מתי זה יקרה בדיוק? ואיפה קונים כרטיסים? אתר "קצת תרבות" מביא לכם את כל הפרטים.

האופרה הידועה של מוצרט "אידומנאו" (Idomeneo) תעלה בתחילת שנת 2020 באופרה הישראלית בהפקה חדשה ומושקעת של הבמאי קספר הולטן ובשיתוף עם האופרה הממלכתית של וינה, ותציג סדרת הופעות במהלך ינואר 2020.

האופרה אידומנאו היא אופרה סריה שכתב מוצרט בשנת 1780 ובוצעה לראשונה ב-1781 במינכן כשמוצרט ניצח על הביצוע (בהיותו בן 25). האופרה אמנם פחות מוכרת מיצירותיו המפורסמות של מוצרט אך נחשבת לאחת החשובות והאיכותיות של המלחין הגאון ומבוצעת בהזדמנויות רבות בבתי אופרה רבים ברחבי העולם.

האופרה מבוססת על ליברית מאת ג'מבטיסטה וארסקו שהתבסס על טקסט של אנטואן דאנשה. עלילת האופרה מתרחשת בשנים שלאחר מלחמת טרויה המפורסמת כשמלך כרתים, אידומנאו, חוזר לאחר המלחמה הארוכה והמתישה אל עמו. לאחר שספינתו נטרפת בסערה, אידומנאו ניצל מהסערה הודות לאל נפטון ומתחייב בפניו להקריב את האדם הראשון שיראה כשיגיע ליבשה.

לצערו של אידומנאו, האדם הראשון אותו הוא פוגש ביבשה, הוא לא אחר מאשר בנו אידמנטה. העלילה מתפתחת ומתפלת עם גורלו המר של המלך וההתלבטויות הקשות והרות הגורל, כשבסופו, נפטון מתערב ומציע הצעה נוספת שמביאה עמה התלבטות קשה נוספת.

על ההפקה החדשה של האופרה אידומנאו שתעלה בחודש ינואר 2020 באופרה הישראלית, יהיה אחראי הבמאי קספר הולטן הדני שכבר ביים בעבר את הפקת הענק דון ג'ובאני באופרה הישראלית. המנצח על המופעים יהיה מיקלה גמבה האיטלקי שזו תהיה הופעתו הראשונה באופרה הישראלית.

את התפקיד הראשי של אידומנאו, יגלם זמר הטנור כריסטיאן אדם הפולני שגם הוא השתתף בעבר באופרה דון ג'ובאני באופרה הישראלית. זמרת הסופרן הישראלית הילה בג'יו תגלם את איליה, וזמרת המצו סופרן האמריקאית סטפני לאוריצ'לה, תגלם את אידמנטה. עוד ישתתפו באופרה, הסולנים אלה וסילביצקי, אשרי שגב, איתן דרורי ונח בריגר.

האופרה אידומנאו בישראל בינואר 2020 – מתי זה יקרה? וכמה יעלו כרטיסים?

האופרה אידומנאו תעלה בבית האופרה הישראלית בתל אביב בין התאריכים 20 ועד ה-31 בינואר 2020 כששניים מן המופעים יהיו מופעי צהריים בימי שישי. מכירת הכרטיסים לאופרה נפתחה ומחירי הכרטיסים נעים בין 136 ש"ח ל-376 ש"ח בהתאם למיקום הישיבה באולם. הזמנת הכרטיסים מתבצעת באמצעות האתר הבא.

להלן לוח ההופעות המלא של האופרה:

תל אביב-יפו המשכן לאמנויות הבמה תל אביב 28 כרטיסים
136 – 376 ₪
רכישת כרטיסים
המשכן לאמנויות הבמה תל אביב 24 כרטיסים
136 – 186 ₪
רכישת כרטיסים
המשכן לאמנויות הבמה תל אביב 27 כרטיסים
136 – 186 ₪
רכישת כרטיסים
המשכן לאמנויות הבמה תל אביב 36 כרטיסים
136 – 376 ₪
רכישת כרטיסים
המשכן לאמנויות הבמה תל אביב 27 כרטיסים
136 – 186 ₪
רכישת כרטיסים
המשכן לאמנויות הבמה תל אביב 40 כרטיסים
136 – 376 ₪
רכישת כרטיסים

 

כתבות נוספות בנושא שבטח יעניינו אותך

נשמח לשמוע את דעתכם

אישור
Notify of

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
תמר
4 years ago

כתבה מעניינת מועילה.

תוכן עניינים

ברוכים הבאים לאתר "קצת תרבות"

כאן תוכלו למצוא את המידע הטוב והעדכני ביותר על כל אירועי הבידור והתרבות בישראל לרבות מידע על רכישת כרטיסים מוזלים, הנחות, מבצעים, לוח הופעות ועוד.

חפשו באתר עכשיו

אנחנו גם בפייסבוק