פעילויות בנגב – אירועי פסח, סוכות וחנוכה, סדנאות, סיורים ועוד!

פעילויות בנגב - אירועי סוכות וחנוכה, סדנאות, סיורים וכל מה שאפשר לעשות!
פעילויות בנגב - אירועי סוכות וחנוכה, סדנאות, סיורים וכל מה שאפשר לעשות!

ברוכים הבאים לעמוד של כל הפעילויות שתוכלו למצוא בנגב הישראלי – סיורים מעניינים ואטרקטיביים, הפעלות לילדים ולכל המשפחה, אירועים מיוחדים בחנוכה, סוכות או פסח ועוד.

פעילויות בנגב בפסח 2024

מסלולים מומלצים בנגב

הנגב הוא איזור קסום למטיילים בו ומציע מגוון עצום של מסלולי טיולים שונים ומגוונים. שניים מן המסלולים הפופולריים ביותר באיזור הנגב הם שמורת פורה ותל נג'ילה ונחל הבשור ופארק אשכול. אלו נחשבים לאיזורים מעולים לטייל בהם גם עם המשפחה ועם הילדים. תוכלו למצוא עוד מסלולים מעולים בעמוד הבא.

סדנאות ופעילויות במצפה רמון

מצפה רמון היא אחת הערים המרכזיות בהר הנגב ומציעה למבקרים בה, סוג של אסקפיזם מהאורבניות הישראלית וקצת שקט ושלווה מדברית. ישנם אינספור של סדנאות ופעילויות מצויינות באיזור מצפה רמון החל מסדנאות צילום במדבר ועד לסדנאות צמחי מרפא ותבלין. בעמוד הבא תוכלו למצוא את כל הסדנאות והפעילויות האטרקטיביות והעדכניות ביותר במצפה רמון.

פעילויות באיזור הנגב בסוכות 2024

בקרוב נעדכן כאן את כל הפעילויות, הסדנאות והסיורים המעניינים ביותר שתוכלו למצוא בנגב בסוכות 2024.

פעילויות באיזור הנגב בחנוכה 2024

בקרוב נעדכן כאן את כל הפעילויות, הסדנאות והסיורים המעניינים ביותר שתוכלו למצוא בנגב בחנוכה 2024.

אודות הנגב

הנגב הוא אזור גאוגרפי בדרום ישראל, המכסה כ-60% משטחה של המדינה. הנגב הוא חבל ארץ מדברי ברובו, המתאפיין בתנאי אקלים קשים כמו מחסור במים וחום גבוה. הוא משתרע מדרום הר חברון בצפון ועד לחוף אילת בדרום, וממישור החוף במערב ועד הערבה במזרח. הנגב כולל את הבקעות, הרמות והרי הנגב, וכן את מדבר פארן והרי אילת.

בשל אופיו המדברי, בעלי החיים והצמחייה בנגב צריכים להסתגל לתנאי האקלים הקשים. בימי התנ"ך חיו בנגב שבטי יהודה ושמעון. לאחר מכן התיישבו בו אדומים, נבטים, ערבים ועות'מאנים. החל מתחילת המאה ה-20 החלו ניסיונות ציוניים ליישוב הנגב, באופן נרחב לאחר קום המדינה.

כיום, רוב האוכלוסייה היהודית מתגוררת בערים, עיירות הפיתוח, קיבוצים ומושבים בנגב. חלק גדול מאוכלוסיית הנגב הם בדואים, המתגוררים בעיירות קבע ובכפרים מוכרים ולא מוכרים. כלכלת הנגב מבוססת על מפעלי עיבוד פוספטים, מחצבים, חקלאות ייחודית וענף התיירות. הנגב הוא חבל ארץ ייחודי, בעל נוף מדברי פראי, אשר התיישבו בו עם השנים תרבויות שונות ואשר מהווה חלק נרחב ממדינת ישראל כיום.