מיסה קריאולה בישראל 2018 – איך קונים כרטיסים וכמה זה יעלה?

מיסה קריאולה בישראל דצמבר 2018
מיסה קריאולה בישראל דצמבר 2018

יצירת המופת מיסה קריאולה (Misa Criolla) תתבצע בישראל בהיכל התרבות ת"א בחודש דצמבר 2018 בביצועו של אחיינה של מרסדס סוסה, קלאודיו סוסה. מתי בדיוק זה יקרה? כמה יעלו הכרטיסים? ואיפה תוכלו לקנות? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

יצירת המופת המוזיקלית מיסה קריאולה, הנחשבת לאחת היצירות החשובות ביותר במאה ה-20, מגיעה לישראל למופע אחד בלבד ותבוצע ע"י הסולן קלאודיו סוסה שהוא אחיינה של הזמרת האגדית מרסדס סוסה שידועה בזכות ביצועה שלה ליצירה. גם על הניהול המוסיקלי יהיה אחראי פאקונדו ראמירס, בנו של אריאל ראמירס שהלחין את היצירה הידועה. המופע יתקיים ב-18 בדצמבר 2018 בהיכל התרבות בתל אביב.

כרטיסים למיסה קריאולה בישראל בהיכל התרבות ת"א דצמבר 2018

מחיר הכרטיסים למופע של מיסה קריאולה בישראל ינוע בין 196 ל-356 ש"ח בהתאם למיקום הישיבה באולם. רכישת הכרטיסים למופע מתבצעת באמצעות האתר הבא.

רשימת המשתתפים והמבצעים במופע

סולן המופע הוא קלאודיו סוסה והמנהל המוסיקלי של המופע הוא פאקונדו רמירז. הנגנים שייקחו חלק במופע הם: רודולפו רואיס בצ'ארנגו, טוקוטה גורדיליו בכלי נשיפה, פביאן ליאנדרו בגיטרה, פאקונדו ראמירס בקלידים, אוליסס לסקאנו בכלי הקשה ולוקאס רוסנואסר בגיטרה בס. המקהלה שתשתתף במופע היא מקהלת האיחוד והמנצח הוא רונן בורשבסקי.

התוכנית המלאה תכלול את היצירה מיסה קריאולה, היצירה נבידד נואסטרה ויצירות נוספות מתוך הפולקלור הארגנטינאי המקורי.

אודות היצירה מיסה קריאולה

היצירה המוזיקלית מיסה קריאולה נחשבת ליצירה ידועה ביותר וזכתה לביצועים רבים בכל רחבי העולם. היצירה נכתבה בשנות ה-60 על ידי המלחין הארגנטינאי אריאל ראמירס, ובנויה כמיסה מסורתית כשהיא כתובה בשפה הספרדית ובשילוב מוטיבים וסגנונות מוסיקליים עם השפעות מעולם המחול והמוזיקה הדרום-אמריקאית העממית.

היצירה נכתבה ב- 1964 ע"י ראמירס והוקלטה בגרסה המקורית בביצוע מקהלת ה-Basílica del Socorro ורביעיית הגברים לוס פרונטריסוס ויצאה לאור על גבי תקליט. ב-1965 הושמעה היצירה בהופעה פומבית ראשונה בתיאטרון קולון (Teatro Colón) בבואנוס איירס.

ב-1967 הופיעו ראמירס ולהקתו עם היצירה בסדרת הופעות ראשונות באירופה. משנות ה-70 ואילך צברה היצירה פופולריות עצומה, שהביאה להקלטות וביצועים של אמנים רבים בכל העולם והיא נחשבת כאחת המיסות הראשונות שהתפרסמו בשפה מודרנית. בין האמנים שהשתתפו בביצוע קטעי הסולו: זמר הטנור חוסה קאררס, הזמר היווני יורגוס דאלארס והזמרת מרסדס סוסה (שאחיינה קלאודיו סוסה יבצע כאן את היצירה בישראל.

ראמירס סיפר בעבר כי לצורך כתיבתה עבר בכל רחבי ארגנטינה, ביקר בכפרים הנידחים ביותר וליקט מקצבים וסגנונות שונים. את החומר שריכז בידיו ערך בצורת מיסה. כאשר הביא אותה לראשונה למנהל אולפן הקלטות, נדחה בטענה כי היצירה חסרת ערך, ורק לאחר שכנועים רבים הסכים להקליטה.

מהגרסה הראשונה של המיסה נמכרו במשך 5 שנים רק 5,000 עותקים. רק לאחר שהפכה למבוקשת שב ראמירס לאותו אולפן הקלטות והקליט אותה מחדש בגרסה שהפכה אותה לפופולרית בכל רחבי העולם. עד היום נמכרו למעלה מ-30 מיליון עותקים של היצירה בביצועיה השונים.

מיסה קריאולה נכתבה למקהלה ומבוצעת על ידי מקהלה, טנור וכלים אותנטיים דרום-אמריקאיים. היא משלבת מקצבים עממיים עם אלמנטים של ליטורגיקה עתיקה ושואבת את עוצמתה מההיצמדות למקורות המוסיקליים בשפה הספרדית בשילוב הפולחנים שהשתמרו ברחבי ארגנטינה.

כתבות נוספות בנושא שבטח יעניינו אותך

נשמח לשמוע את דעתכם

0 0 votes
Article Rating
אישור
Notify of

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

תוכן עניינים

ברוכים הבאים לאתר "קצת תרבות"

כאן תוכלו למצוא את המידע הטוב והעדכני ביותר על כל אירועי הבידור והתרבות בישראל לרבות מידע על רכישת כרטיסים מוזלים, הנחות, מבצעים, לוח הופעות ועוד.

חפשו באתר עכשיו

אנחנו גם בפייסבוק