יום האישה 2024 - כל ההופעות הצגות והאירועים ליום האשה!

ברוכים הבאים לעמוד של יום האישה הבינלאומי 2024 – כאן תוכלו להתעדכן ולמצוא את כל ההופעות המעניינות, ההצגות וכל אירועי הבידור והתרבות ליום האישה בישראל שיתקיים ב-8 במרץ 2024:

רשימת אירועי יום האישה 2024 בישראל

אודות יום האישה הבינלאומי

יום האישה הבינלאומי, המצוין מדי שנה ב-8 במרץ, החל לראשונה כיוזמה סוציאליסטית לקידום זכויות נשים. בשנת 1910 התכנס הקונגרס הבינלאומי של נשים סוציאליסטיות והחליט לקדם את רעיון "יום האישה הבינלאומי" כאסטרטגיה להשגת שוויון זכויות לנשים, ובמיוחד זכות ההצבעה.

שנה לאחר מכן, ב-1911, צוין לראשונה יום האישה הבינלאומי על ידי יותר ממיליון איש ואישה באירופה, בהפגנות וצעדות למען זכויות נשים. לאחר המהפכה הקומוניסטית ברוסיה ב-1917, אומץ האירוע באופן רשמי בברית המועצות והפך לחג קומוניסטי מרכזי.

רק ב-1977 החל ציון יום האישה גם במדינות המערב, לאחר שהאו"ם קרא למדינות החברות לציינו כ"יום האו"ם לזכויות נשים". כיום מצוין היום ברוב מדינות העולם הן כאירוע פוליטי פמיניסטי והן כחגיגה תרבותית כללית לכבוד נשים.

בישראל מצוין יום האישה משנת 1928, ביוזמת מפלגות וארגוני נשים. עם זאת, ישנה ביקורת על האירוע מצד גורמים שמרניים הרואים בו אירוע אנטי-מערבי או כזה שמעודד תודעה קורבנית בקרב נשים.

תוכן עניינים