בלט אייפמן בישראל – הזמנת כרטיסים ולוח הופעות 2018

בלט אייפמן בישראל - הזמנת כרטיסים ולוח הופעות 2018
בלט אייפמן בישראל - הזמנת כרטיסים ולוח הופעות 2018

להקת בלט אייפמן בניהולו של הכוריאוגרף בוריס אייפמן חוזרת לישראל עם 2 יצירות חדשות ומסקרנות ותציג כאן הופעות במשכן לאומנויות הבמה בתל אביב בחודש אוקטובר 2018 הקרוב. כל הפרטים, בכתבה שלפניכם.

להקת בלט אייפמן תגיע לישראל בחודש אוקטובר 2018 הקרוב עם היצירות "צ'ייקובסקי בעד ונגד" ו-"המלט רוסי" – 2 יצירות מעניינות ומסקרנות ביותר. הראשונה – "צ'ייקובסקי בעד ונגד, היא יצירה מחודשת של להקת הבלט שכתב אייפמן ומציעה דיאלוג אינסופי עם המלחין הרוסי הידוע שכולו וידוי המלא בכאב ובזעם. היצירה תלווה במוסיקה הידועה של צ'ייקובסקי.

היצירה השנייה שתציג הלהקה – "המלט רוסי", היא יצירה מסקרנת מאוד ששמה במרכז היצירה, את שאלת השאלות של המחזה המלט מאת שייקספיר – "להיות או לא להיות?" ומציעה גרסת בלט מודרנית ועדכנית לסיפור, הכוללת שימוש באמצעים טכנולוגיים אותם יצר בוריס אייפמן.

הלהקה תופיע כאן במסגרת עונת המחול החדשה של האופרה הישראלית, ובשנה בה יבקרו בישראל כוכבי בלט גדולים נוספים עם מופעי בלט ידועים כגון הבלט לה ביידר בכיכובם של כוכבי הבולשוי אנה ניקולינה וולדיסלב לנטרטוב או הבלט המפורסם אגם הברבורים של צ'ייקובסקי שיבוצע כאן על ידי להקת בלט סנט פטרסבורג בכיכובה של הפרימה בלרינה אירינה קלסניקובה הידועה.

כרטיסים לבלט אייפמן בישראל

מחירי הכרטיסים להופעות של בלט אייפמן בישראל ינועו בין 201 ל-396 ש"ח בהתאם למיקום הישיבה באולם ולסוג הכרטיס. מכירת הכרטיסים מתבצעת באמצעות האתר הבא.

לוח ההופעות של בלט אייפמן בישראל ב-2018

להקת בלט אייפמן תופיע בישראל בין התאריכים 22 עד ה-27 באוקטובר 2018 במשכן לאומנויות הבמה/בית האופרה בתל אביב. להלן לוח ההופעות המלא של הלהקה בארץ:

מופע תאריך מיקום מחיר כרטיסים
צ'ייקבוסקי בעד ונגד 22 באוקטובר 2018 משכן לאומנויות הבמה ת"א 201-316 ש"ח רכישת כרטיסים
צ'ייקבוסקי בעד ונגד 23 באוקטובר 2018 משכן לאומנויות הבמה ת"א 201-316 ש"ח רכישת כרטיסים
צ'ייקבוסקי בעד ונגד 24 באוקטובר 2018 משכן לאומנויות הבמה ת"א 201-356 ש"ח רכישת כרטיסים
המלט רוסי 25 באוקטובר 2018 משכן לאומנויות הבמה ת"א 201-356 ש"ח רכישת כרטיסים
המלט רוסי 26 באוקטובר 2018 משכן לאומנויות הבמה ת"א 201-396 ש"ח רכישת כרטיסים
המלט רוסי 27 באוקטובר 2018 משכן לאומנויות הבמה ת"א 201-356 ש"ח רכישת כרטיסים

בוריס אייפמן הוא אחד הכוריאוגרפים הידועים והמובילים בעולם. נולד ב-1946 בסיבריה וסיים את לימודיו בקונסרבטוריון של לנינגרד, אייפמן הקים את להקת הבלט שלו עוד בצעירותו ב-1977 וכבר מאז החל ליצור את סגנונו ופרשנותו המיוחדת שלו בעולם הבלט הרוסי הקלאסי והשמרני.

הכוריאופיה של בוריס אייפמן מוגדרת כיצירה חדשנית המשלבת מוטיבים של בלט קלאסי אותם ינק בלימודיו בלינגרד, עם מאפיינים של בלט חופשי ומודרני. רקדני הלהקה, כולם בוגרי מוסדות ריקוד ידועים, נדרשו ללמוד שפת גוף חדשה מזו שלמדו בבית הספר לריקוד, בכדי להצליח לבצע את הכוריאוגרפיה של אייפמן בצורה מושלמת.

במהלך הקריירה הארוכה שלו, זכה אייפמן בפרסים והישגים רבים ובביקורות מעולות בעיתונים ובמגזינים המובילים בעולם התרבות העולמי. הלהקה מופיעה באופן קבוע ותדיר ברחבי העולם על הבמות החשובות ביותר.

להקת בלט אייפמן הופיעה כבר מספר רב פעמים בישראל עם יצירות רבות והפכה לסוג של להקת בית כאן בעונות המחול של האופרה הישראלית. מופעי הלהקה בישראל זוכים כאן לרוב להצלחה גדולה בקופות ולביקורות מעולות מאת המבקרים הישראלים.

אודות המופע המלט רוסי של להקת בלט אייפמן

המופע המלט רוסי הוא כאמור גרסה מודרנית לסיפור הידוע של שייקספיר. המספר מספר פרק בהיסטוריה הרוסית ומציג את מאבקי הכוחות בין הצאר פאבל הראשון לאמו יקטרינה. סיפור חייו מקביל בצורה מפתיעה לעלילת המחזה של שייקספיר "המלט". הצאר פויטר השלישי, שיכור ופוגע תדירות באשתו קתרינה. ביחד עם אנשי החצר ומאהבה, היא קושרת קשר וגורמת למותו.

בנם פאבל צופה במעשה הרצח של אביו. פאבל חש בודד בארמון, בין אנשי החצר הצבועים. האווירה מלאה בריקנות, רכילות ומשרתות. הוא לא מצליח להגיע אל אמו הקיסרית. והיא מונעת ממנו להתקרב לענייני המדינה וניהולה. היא חושבת שנישואין ישיחו את דעתו מהמחשבות על ירושת הכתר.

הוא מאושר עם רעייתו. אבל לה יש תוכניות משלה והיא לוחצת על בעלה להלחם על השליטה ברוסיה. הקיסרית מגלה את התוכניות של כלתה. ומחליטה להרוס את חיי בנה ואת אושרו. ומביאה למותה של כלתה. בלבירינת הארמון פאבל חש מאוים, ומרגיש שאינו יכול להשתחרר מכבליה של אמו. הוא חולם על ניצחונות צבאיים. החלומות על אשתו האהובה, ילדותו ומות אביו רודפים אותו. בנשף מלכותי מזמין פאבל את אמו לצפות במחזה שיזם בו מועלית תמונת רצח המלך.

בידי רעייתו הבוגדנית ומאהבה. הקיסרית מבינה את ההקשר, מתלאת חימה ופאבל מצליח בפעם הראשונה לעמוד מול אמו. רוחו של אביו קורית לו לצאת לנקום, ובהזיותיו רואה פאבל את המאהב של אמו מת בזרועות רוחו של אביו. אמו מופיעה וכל שעליו לעשות הוא לתקוע בה את חרבו אבל הוא אינו מסוגל לעשות את זה. הוא נמצא בבדידות נוראה ופחד מות מחלחל אל גופו. והוא כלוא בתוך חלומותיו.

הגיבור של הבלט הוא פאבל הצעיר, אנחנו פוגשים אותו בשנים בהם היה מלא ברעיונות מבריקים, באמביציה שדחפה אותו קדימה, ושהביאה אותו לרגעים הטרגיים הראשונים של חייו. זה הוא חיפוש לשאלה הנצחית של המלט: להיות או לא להיות".

אתם מוזמנים להיכנס לעמוד מופעי המחול והבלט באתר קצת תרבות ולקרוא על מופעים גדולים נוספים שמגיעים לישראל בחודשים הקרובים כמו אגם הברבורים סנט פטרסבורג עם אירינה קלסניקובה, מלכת השלג על הקרח בחנוכה 2018, הבלט לה ביידר עם אנה ניקולינה, בלט רבולושן הקובני, בלט ולאסקז בתיאטרון הבימה ועוד.

כתבות נוספות בנושא שבטח יעניינו אותך

נשמח לשמוע את דעתכם

0 0 votes
Article Rating
אישור
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

תוכן עניינים

ברוכים הבאים לאתר "קצת תרבות"

כאן תוכלו למצוא את המידע הטוב והעדכני ביותר על כל אירועי הבידור והתרבות בישראל לרבות מידע על רכישת כרטיסים מוזלים, הנחות, מבצעים, לוח הופעות ועוד.

חפשו באתר עכשיו

אנחנו גם בפייסבוק